Meistä

Höyry - pohjoisen luova toimisto

Vuonna 2013 Höyry näki päivänvalon – siitä lähtien olemme hioneet strategian, muotoilun, teknologian ja sisällön pakettiamme entistä paremmin tavoitteitasi palvelevaksi. Toimistomme tekee yhteistyötä kanssasi ymmärtääkseen liiketoimintasi tavoitteet ja päämäärät ja luo sitten räätälöidyn suunnitelman, jonka avulla voit saavuttaa ne.

Mikä on Höyry?

Höyry on luova toimisto ja WordPress-asiantuntija. Palvelumme jakautuvat kolmeen pääkategoriaan: projektiliiketoiminta, markkinointiyhteistyö sekä WordPress-verkkopalveluihin liittyvä ylläpito & sivustojen kehittäminen. Suurin osa asiakkaistamme kuuluu useaan eri ryhmään.

Osalle asiakkaistamme roolimme on toimia luotettavana strategisena kumppanina, joka tukee asiakasta kaikissa näkyvyyden, digitaalisen markkinoinnin ja verkkopalveluiden haasteissa. Pitkän yhteistyön ansiosta ymmärrämme asiakkaidemme liiketoiminnan tarpeet ja rakennamme kestäviä ratkaisuja, jotka edistävät yrityksen kasvua ja tuottavuutta. Toisille olemme  osaava tekninen toteuttaja, joka pystyy tekemään toimivia nykyaikaisia verkkopalveluita sekä ratkaisemaan verkkonäkyvyyteen ja myyntiin liittyviä ongelmia. Samalla tavalla laaja osaaminen mahdollistaa erilaiset roolit myös viestinnän ja näkyvyyden parissa.

Oli roolimme mikä tahansa, pyrimme rakentamaan pitkäaikaisia asiakassuhteita, joissa luottamus ja avoin kommunikaatio ovat avainasemassa. Osan asiakkaidemme kanssa olemme tehneet yhteistyötä koko Höyryn historian ajan, vuodesta 2013 alkaen.

Höyryn palvelut aukaistuna

Helposti lähestyttävä

Olemme juuret vahvasti pohjoisessa oleva digitaalisiin palveluihin erikoistunut mainostoimisto. Helposti lähestyttävä tarkoittaa meidän tapauksessa, että osaamme kuunnella ja palvella, oli asiasi sitten pieni tai suuri. Olemme luovia ammattilaisia, mutta meillä on jalat tukevasti maassa. 

Ammattitaitoinen

Höyryllä työskentelee joukko ykkösluokan osaajia, jotka ovat saapuneet eri puolilta Suomea, kuten Helsingistä, Oulun seudulta ja tietysti Lapista. Seisomme ylpeästi työnjälkemme takana ja toivotamme tervetulleeksi haastavatkin projektit. Meillä on resurssit ja asiantuntemus laadukkaiden lopputulosten luomiseen.

Utelias

Jo vuodesta 2013 alkaen Höyry on luvannut tarjota markkinointia muuttuvaan digitaaliseen maailmaan. Jatkuvassa muutoksessa mukana – ja edellä – pysyminen vaatii uteliasta mieltä ja rohkeutta kokeilla uutta. Pyrimme aina kyseenalaistamaan vanhoja toimintatapoja ja löytämään tapoja tehdä asiat vielä paremmin.

Toimitusvarma

Mitä isommasta projektista on kyse, sitä tärkeämpää on luottamus toimitusvarmuuteen. Meillä Höyryllä asia on huomioitu panostamalla henkilökunnan riittävyyteen: täällä varahenkilöillä on omat varahenkilöt. Näin pidämme huolen siitä, että projekti seilaa eteenpäin, vaikka välillä vastatuulet puhaltaisivat. 

Autamme asiakkaitamme ottamaan uusia askeleita markkinoinnin, brändin ja digitaalisen näkyvyyden kehittämisessä. Pitkäaikaiset kumppanuutemme rakentuvat luottamukselle ja tuottavat tuloksia, jotka näkyvät.

Tiimi

Meiltä saat projektiisi mukavan tiimin joka vie sinut maaliin aikataulussa. Olemme koko projektin ajan helposti ja nopeasti tavoitettavissa puhelimitse ja etäyhteyksin.
Tutustu työnäytteisiin ja tervetuloa asiakkaaksi.

Sami Halonen

Toimitusjohtaja / Yrittäjä

sami.halonen@hoyry.net

Puh. +358 50 366 2726

Virpi Vainio

AD / Head of Oulu

virpi.vainio@hoyry.net

Puh. +358 45 630 1070

Kalle Tapio

Luova johtaja / Yrittäjä

kalle.tapio@hoyry.net

Puh. +358 40 705 0836

Jussi Tuoma

Full Stack Developer / Osakas

jussi.tuoma@hoyry.net

Puh. +358 40 750 1571

Robin Francett

Ohjelmistosuunnittelija

robin.francett@hoyry.net

Puh. +358 50 410 1208

Lotta Nykänen

Graafinen suunnittelija

lotta.nykanen@hoyry.net

Puh. +358 50 476 7797

Jaakko Ylikulju

Graafinen suunnittelija

jaakko.ylikulju@hoyry.net

Puh. +358 50 476 7797

Ilmari Saari

UI / UX -suunnittelija

ilmari.saari@hoyry.net

Puh. +358 40 590 8204

Susanna Saloranta

Graafinen suunnittelija

susanna.saloranta@hoyry.net

Puh. +358 50 476 7797

Jarno Ruokamo

Ohjelmistosuunnittelija

jarno.ruokamo@hoyry.net

Puh. +358 50 410 1208

Antti Peteri

Tekninen palveluneuvoja

antti.peteri@hoyry.net

Puh. +358 50 410 1208

Sini Liikanen

Graafinen suunnittelija

sini.liikanen@hoyry.net

Puh. +358 50 476 6700

Tiia Honkamaa

Some asiantuntija, Sisällöntuottaja

tiia.honkamaa@hoyry.net

Puh. +358 50 476 6700

Nelli Salmela

Graafinen suunnittelija

nelli.salmela@hoyry.net

Puh. +358 50 476 6700

Höyry somessa